MOPSiK

Międzyorganizacyjny Ogólnopolski Program Sterylizacji i Kastracji

Dzisiejsza akcja w Witnicy właśnie się zakończyła:) Pogoda była dość kapryśna ( jesienny deszcz, zimowy grad oraz wiosenne słonko), ale nie zniechęciło to mieszkańców gminy do pojawienia się ze swoimi czworonogami:) Zabiegowi zostało poddanych 41 zwierzaków ( 10 suczek, 2 psy, 19kotek, 10 kocurków). DZIĘKUJEMY i do zobaczenia jesienią...

Pierwsza akcja tego roku odbyła się w Witnicy. Ekipa sterylobusu kolejny raz udowadnia swe mistrzostwo i już na pierwszej akcji podziałała na maxa:) Wykastrowanych zostało: 14 suczek, 27 kotek oraz dwa pieski.

Lista pacjentów w Witnicy jest cały czas długa... wrócimy tam w tym roku na pewno.

Tarnowo Podgórne, Lubiszyn, Witnica, Deszczno, Karsko, Warnice- to w tych miejscowościach zamierzamy przeprowadzić wiosenne akcje MOPSiK-a. Z niecierpliwością czekamy na ocieplenie, bo na MOPSiK-owy STERYLOBUS już czekają pacjenci.

Rozpoczynamy zbiórkę na sfinansowanie planowanych zabiegów sterylizacji/ kastracji. Zapraszamy WAS na otwarcie Centrum Charytatywnego dla Zwierząt w Gorzowie, przy ul. Borowskiego 31. W najbliższą sobotę (25 lutego) od godz. 12:00 do 17:00 czekamy na WAS z pysznym ciastem i wielką kolekcją fajnych, ciekawych i przydatnych fantów, które chcielibyśmy wymienić na datek do fundacyjnej skarbony, bo każda złotówka przeznaczona na program MOPSiK, to mniej bezdomnych zwierząt

Suczki małe, średnie i te duże. Różnokolorowe kotki i charakterne kocury. Lista pacjentów dzisiejszej (06-11-2016) akcji, to: 10 suczek, 2 psy, 27 kotek i 5 kocurów. Opiekunowie zwierząt pojawiali się punktualnie, a nawet przed czasem- za co bardzo dziękujemy! Serdeczne podziękowania kierujemy także do osób, które zauważyły MOPSiK-ową skarbonkę i wsparły nasze działania. Bo na MOPSiK-owy sterylobus czekają kolejni pacjenci z Gminy Lubiszyn.

Przyjedziemy do WAS wiosną przyszłego roku!

Bilans akcji: 50 zwierzaków !!! W niedzielę 23 października 2016 MOPSiK ponownie przyjechał do Witnicy. Efekt ogromnej pracy ekipy sterylobusu to 15 suczek, 3 psy, 24 kotki, 8 kocurów. Temperatura nie rozpieszczała, ale zwierzaki ze swoimi opiekunami dzielnie czekali na swoją kolej. Świadomość mieszkańców gminy Witnica cieszy :) Tak trzymać !

13 suczek, 22 psy, 30 kotek i 10 kocurów- to pacjenci wrześniowych akcji MOPSiK-a. Ekipa STERYLOBUSu operowała zwierzaki z Tarnowa Podgórnego i okolic. Zabiegi odbyły się 4-go oraz 25-go września. Natomiast październik przywitaliśmy w Nowinach Wielkich. Zabiegowi sterylizacji/ kastracji poddano 13 suczek, 2 psy, 23 kotki i 6 kocurów.

Jest już gotowa lista pacjentów z Witnicy, będziemy tam 23 października. A dwa tygodnie później MOPSiK-owy STERYLOBUS pojawi się w Lubiszynie. Trzymajcie kciuki za dobrą pogodę!

Chęć zarobku i skrajna nieodpowiedzialność jednego z mieszkańców Gminy Resko, były przyczyną tragedii 56 psów. Na prośbę Komendanta Straży Miejskiej – pana Andrzeja Gajdzisa, MOPSiKowy sterylobus przyjechał w niedzielę (17 lipca) do Reska. Na zabieg sterylizacji/ kastracji czekało 12 suczek i 14 psów zabezpieczonych w gminnych kojcach. Zwierzęta były wycofane, wystraszone, większości z nich musieliśmy podać leki uspokajające przed założeniem welflonu. Była to najtrudniejsza akcja, jaką do tej pory przeprowadziliśmy. Dzięki współpracy wielu osób, wszystkie suczki i psy zostały zoperowane i zaczipowane. Ogromne uznanie należy się władzom Gminy Resko, a w szczególności Komendantowi Andrzejowi Gajdzisowi za skuteczną pomoc skrzywdzonym zwierzętom.

6 godzin pracy zespołu sterylobusu i możemy pochwalić się, że zoperowaliśmy: 9 suczek, 5 psów, 15 kotek i 3 kocury. Dzisiejsza (10 lipca) akcja MOPSiK-a, współfinansowana ze środków Gminy Deszczno, przebiegała wzorcowo, bez opóźnień i przestojów. Dziękujemy właścicielom zwierząt za punktualne przywożenie pacjentów na umówiony zabieg. Serdeczne podziękowania kierujemy do Sonii, która pomagała w transporcie psów i kotów, kursując na trasie Deszczno - Krasowiec.

Chwilami bez prądu, chwilami w deszczu, ale udało się! Wynik dzisiejszej (26 czerwca) akcji, współfinansowanej ze środków Gminy Deszczno, to: 13 suczek, 12 kotek, 1 pies i 5 kocurów. Serdecznie dziękujemy wolontariuszkom: Joli i Dorocie, które przywoziły czworonożnych pacjentów na umówiony zabieg. Niespodziankę MOPSiK-owi zrobili redaktorzy TVP 3 Gorzów, odwiedzając nas z kamerą. Goście obejrzeli sterylobus i dowiedzieli się, jak i po co to robimy. Relacja z wizyty pojawiła się w Wiadomościach Lubuskich

To już czwarty raz MOPSiK-owy sterylobus przyjechał do Witnicy. Pacjenci dzisiejszej (29 maja) akcji, to: 24 suczki i 2 psy. Lista zwierząt zgłoszonych do zabiegu sterylizacji/kastracji jest nadal bardzo długa, dlatego jesienią przyjedziemy ponownie. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy edukują i przekonują właścicieli psów i kotów, że sterylizacja jest jedyną, skuteczną metodą ograniczania bezdomności zwierząt. WASZA ciężka praca przynosi efekty!!!

16 suczek, 3 psy, 8 kotek i 10 kocurów – to pacjenci niedzielnej (15 maja) akcji w Nowinach Wielkich. Perfekcyjnie przygotowana akcja MOPSiK-owa, to zasługa Sonii, Iwonki i Ewy. Brawo dziewczyny! Serdeczne podziękowania kierujemy także do właścicieli zwierząt, za punktualne przychodzenie na umówiony zabieg.
A za dwa tygodnie MOPSiK-owy sterylobus zaparkuje w Witnicy i o godz. 9:00 rozpoczniemy 44-ą terenową akcję sterylizacji/ kastracji. Do zobaczenia!

Zgodnie z założeniami, niedzielę (24 kwietnia 2016) spędziliśmy po raz kolejny w Przyborówku, pod Poznaniem.

Zoperowaliśmy tam 21 suczek, 3 psy, 6 kotek i 16 kocurów. Psy i suczki zostały również zaczipowane, a ich dane zostaną wpisane do ogólnodostępnej bazy.

To był wyjątkowo wyjątkowo długi i pracowity dzień dla ekipy operacyjnej. Długi weekend odpoczywamy i nabieramy sił, ale już w 15 maja ruszamy znów do działania. Tym razem na celowniku mamy Nowiny Wielkie z woj. lubuskiego

W dniu wczorajszym odbyła się pierwsza w tym roku akcja wyjazdowa MOPSiK-a. Dzięki zaangażowaniu „drużyny Pani Marii” po raz kolejny działaliśmy w Przyborówku, w woj. wielkopolskim. Niestety, w ferworze walki nikt nie pomyślał o zdjęciach.

Podczas wczorajszej akcji wysterylizowaliśmy 11 suk i 12 kotek oraz wykastrowaliśmy 9 psów i 3 kocury. 11 psów zostało również zaczipowanych, a ich dane zostaną wpisane do ogólnodostępnej bazy danych. Kolejna akcja w Przyborówku już za 2 tygodnie!

Fundusze na zabiegi przeprowadzone w Przyborówku pozyskane zostały przede wszystkim ze sprzedaży książki pt. „Znalazłem swoje miejsce”, autorstwa Gitty Eschenbrücher i Jej Przyjaciół. Dzięki autorce książki, Pani Gitcie, oraz ogromnej determinacji i zaangażowaniu Pani Marii, w ubiegłym roku udało się sfinansować i przeprowadzić zabiegi dla 226 zwierząt z okolic Szamotuł

Najbliższe akcje

Maj
7

07-05-2017

Maj
21

21-05-2017

Cze
4

04-06-2017

Cze
18

18-06-2017

Lip
2

02-07-2017

Lip
16

16-07-2017

WSPIERAJ MOPSiK-a

Przekazując darowiznę za pośrednictwem systemu PayPal


Przelewem bankowym:

Międzyorganizacyjny Ogólnopolski Program Sterylizacji i Kastracji
PL08175000120000000034109524
BIC (Swift): RCBWPLPW


Możesz wspierać MOPSiK-a przy okazji zakupów internetowych:

  • Artur Barciś
  • Krzysiek "JANKES" Jankowski
  • Hanna Śleszyńska

Misja MOPSiK-a

Każda złotówka wydana na akcję MOPSiK to mniej bezdomnych, głodnych, chorych psów i kotów. To mniej cierpienia suczek i kotek, którym nikt nie udzielił pomocy okołoporodowej. To mniej niechcianych kociąt i szczeniąt, które są porzucane lub w okrutny sposób zabijane.

Możesz pomóc

Międzyorganizacyjny Ogólnopolski Program Sterylizacji i Kastracji

PL08175000120000000034109524
BIC/SWIFT: RCBWPLPW

Statystyka

W ramach projektu MOPSiK zabiegowi kastracji/sterylizacji poddano już

1 869

zwierząt (psów i kotów)

Pamiętaj

Sterylizacja i kastracja zwierząt, to jedyna skuteczna metoda zapobiegania ich bezdomności.

"Dopóki w schronisku znajduje się choć jeden pies albo kot, nie mamy prawa kupować zwierząt ani ich rozmnażać."

Dorota Sumińska